ORGANİK ÜRÜN DİYARI'NA HOŞGELDİNİZ... SİPARİŞLERİNİZ İÇİN 0212 423 77 56 - 0542 340 90 20
Ürün Kategorilerimiz


Müşteri Hizmetleriİstatistikler


Organik Ürün Diyarı

ORGANIK URUN DIYARI yıllardan günümüze kadar, Dededen toruna devam eden Zeytin ve Zeytinyağı üretimimize 2017 yılından itibaren ORGANİK ÜRÜN DİYARI adı altında başlanmıştir.1976 yılından bu yana  OZEN OTOM.GIDA SAN Tic. olarak faaliyet gosteren firmamiz  Balıkesir Ayvalık ilçesinde toplamda 217 dönüm zeytinlik ve firmamıza ait 1500 metre kare kapalı alana sahip Taşbaskı Soğuk Sıkım üretim tesisimiz ve 1200 Metre kare kapalı alanda bulunan 4 adet …40 tonluk toprak altı depolarımızla siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Firmamız 2018 yılında taş baskı sistemiyle 115 ton kapasiteyeyle hizmet vermektedir. Üretiminin tamamını organik ürün diyarı markasıyla Üniversite Mahallesi Mektep Sok.Avcılar-İstanbul/ TÜRKİYE deki ANA DEPOMUZ  ,Atatürk mah. Karesi /Balıkesir’ deki satış noktamız ve , Bursa Antalya Kocaeli Ankara Sakarya illerinde 37 personelimiz ile s.
Kalitemiz ISO-22000-2005 ve GMP gıda güvencesi standartlarındadır.

Firmamız faalıyete basladıgından berı bır cok kurumsal otel restorant ve cafe ve spor kuluplerıne urun tedarıkınde bulunmaktadır .
TAŞ BASKI SİSTEM ZEYTİNYAĞI ÜRETİMİ
Taş Baskı Zeytinyağı taş baskı yöntemiyle tamamen fiziksel olarak sıkılması ile üretilir.

Taş Baskı Zeytinyağı zeytinin, taş değirmenlerde ezilerek çıkartılan saf zeytinyağıdır. Taş değirmende hamur haline getirilen zeytinler preslenerek zeytinyağı ayrıştırılır.
Taş baskı zeytinyağı, uzun ve zahmetli bir süreç sonrasında üretilir. Kendi ekseni etrafında dönen taşlar haznedeki zeytinleri ezerek hamurlaştırır. Hamur haline gelen zeytin daha sonra özel gözenekli çullar üzerine serilir. Daha sonra zeytin hamuru serili olan bu çullar 360 bar basınçla hidrolik prese yerleştirilir. Presler yavaş, yavaş kapanarak çullardaki zeytin hamurlarını sıkar.
Bu sıkıştırma esnasında torbalardan taş baskı zeytinyağı yavaş yavaş sızarak alttaki haznede birikir. Böylelikle hamurun içerisindeki taş sıkım zeytinyağın çok büyük bir bölümü alınmış olur.
Taş baskı zeytinyağı üretimi geleneksel yöntem olarak bilinmektedir. Taş baskı zeytinyağı üretimi yapan imalathaneler günümüzde çok azalmıştır. Emek ve çok fazla insan gücü gerektirdiğinden, düşük kapasitelidir ve Taş baskı zeytinyağı üretimi oldukça maliyetlidir.Organik ürün diyarı Zeytin Sanayi siz değerli müşterilerimize Taş Baskı Zeytinyağı’nı ilk günkü tazeliğiyle ve saflığıyla sunuyor.

1- Taş Baskı Zeytinyağı hiçbir katkı ve koruyucu madde içermez.
2- Taş Baskı Zeytinyağında Serbest yağ asidi en çok %0.8 (Oleik asit cinsinden).
3- Taş Baskı Zeytinyağı 5 °C altında donabilir. Soğuk Sıkım Taş Baskı Zeytinyağının tekrar çözülmesi kalitesini etkilemez.
4- Taş Baskı Zeytinyağını güneş ışığı ve ısıdan uzak, serin ortamda ağzı sıkıca kapalı şekilde saklayınız.
5- Taş Baskı Zeytinyağı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Türk Gıda Kodeksi Yemeklik Zeytinyağı Tebliği'ne uygun olarak üretilmektedir.
ÇİFTLİK:YENİKÖY KÖYÜ/AYVALIK 

Fırmamız sızlerın talep ve ısteklerı dogrultuunda yenılıklere acık bır fırma olmakla bırlıkte ısmınıze ozel etıket ve sıselerle sızlerın sunumuna sunulmustuR