ORGANİK ÜRÜN DİYARI''NA HOŞGELDİNİZ...SİPARİŞLERİNİZ İÇİN 0212 423 77 56 - 0542 340 90 20
Ürün Kategorilerimiz


Müşteri Hizmetleriİstatistikler


ORGANİK ZEYTİNYAĞI CAM ŞİŞE 1 LT

ORGANİK ZEYTİNYAĞI CAM ŞİŞE 1 LT

OZ01 / 40,00 TL - ORGANİK ZEYTİNYAĞI CAM ŞİŞE 1 LT
Ürün Kodu
OZ01
Fiyatı
40,00 TL
Stok Durumu
Stoklarımızda


AYVALIK YÖRESİNE AİT ERKEN HASAT TAS BAKI SOĞUK SIKIM TAMAMEN ORGANİK %100 DOĞAL ZEYTİNYAĞ ASIT ORANı 0,3 ve 0.8 ORANINDADIR

Zeytinyağı, zeytin meyvesinden elde edilen bir yağdır ve Akdeniz bölgesinde karakteristik olarak yetişen zeytinlerin sıkılıp yağının süzülmesi ile elde edilmektedir. Zeytinyağı; yemek yapımında, salatalarda, kozmetikte, ilaç yapımında, sabun yapımında ve geleneksel gaz lambalarında kullanılmaktadır. Üstelik zeytinyağı diğer bitkisel yağlardan farklı olarak, kızartıldığı zaman, zararlı hale gelmemektedir. Akdeniz ülkeleri tarafından daha yoğun şekilde tüketilmektedir.

Dünya genelinde en fazla zeytin ve zeytinyağı üretimi, İspanya’da yapılmaktadır. İspanya’yı, İtalya, Yunanistan, Suriye, Morokko ve Türkiye takip etmektedir.

 

Zeytinin cinsine, büyüklüğüne ve asit oranına göre, farklı lezzetlerde olan zeytinyağının birçok faydası bulunmaktadır. Her geçen gün yeni bir faydası keşfedilen zeytinyağı, koroner kalp hastalıklarını, kanseri önleyici etki göstermektedir. Ayrıca, bağışıklık sistemini güçlendirici özelliktedir ve iltihaba neden olan rahatsızlıkları önleyicidir.Zeytinyağı yapısında; mono doymamış yağ asitleri içermektedir. Bu da demek oluyor ki, mono doymamış yağ asitleri, trans ve doymuş yağların karşı tarafındadır. Bundan dolayı, Akdeniz diyetlerinin de vazgeçilmez besin maddesidir. Mono doymamış yağ asiti (MUFAS), toplam kolestrolü ve düşük yoğunluklu lipoprotein kolestrol seviyesini düşürmeye yardımcı olmaktadır. Bu yağ türü kan pıhtılaşmasında, insulin seviyesi ve kan şekeri kontrolünde yardımcıdır. Özellikle 2 tip diyabet rahatsızlığı tedavisinde yardımcıdır.

Ayrıca, zeytinyağı; kolestrolü düzenleyici, kalp sağlığını destekleyici, cilt ve saç bakımına yardımcı, kilo vermeye yardımcı, diyabet tedavisini destekleyici etki sağlamaktadır. Bunlara ek olarak, zeytinyağı, ağrı kesici olarak da etkilidir ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde rol oynar. Ayrıca, gebelik sürecinde de zeytinyağı tüketimi önemlidir.